bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 września 2018
  • wyświetleń: 8970

Mateusz Oślak z Bielska-Białej jest już w przedsionku Moto GP!

16-letni Mateusz Oślak z Bielska-Białej to pierwszy polski zawodnik, który bierze udział w wyścigach motocyklowych GAMMA Yamaha R125 Cup w Holandii. Bielszczanin odniósł kolejny sukces w karierze. Został wybrany, aby pokazać swoje umiejętności na prestiżowej imprezie selekcyjnej Red Bull Rookies w Guadix. To przedsionek najwyższej klasy wyścigów - Moto GP!

Mateusz Oślak · fot. mat. prasowe


Nastolatkowie z całego świata wiedzą, że najlepszym sposobem na start w wyścigach motocyklowych Grand Prix jest wejście do Red Bull MotoGP Rookies Cup. Udało się to bielszczaninowi! Mateusz Oślak, który na bierze udział w wyścigach motocyklowych GAMMA Yamaha R125 Cup, weźmie udział w prestiżowej imprezie selekcyjnej Red Bull Rookies, która odbędzie się w Hiszpanii w dniach 1-4 października 2018 .

- Dalej do mnie nie dociera. ale dostałem się do najbardziej prestiżowej selekcji, która jest przedsionkiem MotoGP - mówi Mateusz Oślak

Mateusz Oślak
Mateusz Oślak · fot. mat. prasowe


Red Bull Rookies stał się jednym z najbardziej ekscytujących dwukołowych selekcji na świecie. Ta koncepcja działa bardzo dobrze, ponieważ jazda na torach wyścigowych, cały postęp pochodzi od samego zawodnika. Ponadto wydarzenia odbywają się podczas europejskiego cyklu Moto GP, co oznacza, że zawodnicy Rookie Cup są blisko bohaterów Moto GP. To oskonałe środowisko do edukacji wyścigowej.

Rookies Cup wypuścił nowe gwiazdy do świata wyścigów Grand Prix. Turniej konkuruje teraz z ogromnym sukcesem także w różnych klasach. Przez ostatnie trzy sezony mistrzami świata Moto3 byli właśnie zawodnicy Red Bull Rookies. Czy Mateusz Oślak będzie następny? Trzymamy mocno kciuki!

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.