Wiadomości

  • 13 września 2018
  • wyświetleń: 5859

Mistrzostwa Świata na Stadionie Miejskim? Wszystko na to wskazuje!

W piątek przed południem na Stadionie Miejskim odbędzie się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli federacji FIFA, PZPN i władz miasta. To znak, że Bielsko-Biała znalazło się w gronie organizatorów przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej do lat 20!

bielskobiala,bielsko,stadionmiejski,mecz,u20,polska,anglia,laczynaspilka,fotodnia,instagram
Mecz reprezentacji młodzieżowych Polski i Anglii na Stadionie Miejskim - 22.03.2018


Wizyta przedstawicieli FIFA ma związek z inspekcją dotyczącą przyszłorocznych Mistrzostw Świata FIFA U20, które odbędą się w Polsce. Najprawdopodobniej na konferencji prasowej, która jest zaplanowana na godzinę 10.00, zostanie przekazana informacja o dołączeniu Bielska-Białej do grona organizatorów młodzieżowego mundialu.

Przypominamy, że w czerwcu delegacja FIFA wizytowała bielski stadion oraz okoliczne obiekty - m.in. stadion Rekordu w Cygańskim Lesie i obiekt MOSiR-u w Czechowicach-Dziedzicach, które mogą być potencjalną bazą treningową jednej z reprezentacji.

Jak podaje portal sportowebeskidy.pl, kandydatura Bielska-Białej została oceniona na tyle pozytywnie, że przy zrealizowaniu pojawiających się w trakcie wizytacji uwag, miasto dołączyło do grona współorganizatorów mistrzostw świata U-20.

Impreza odbędzie się od 23 maja do 15 czerwca 2019 roku. Wśród miast gospodarzy będą Tychy, Łódź, Bydgoszcz, Lublin i Gdynia. Bielsko-Biała ma być szóstym miastem współorganizującym mundial.

Portal bielsko.info przeprowadzi relację na żywo z konferencji prasowej. Początek transmisji o godzinie w piątek 14 wrzesnia o godzinie 10.00.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.