Wiadomości

  • 12 września 2018
  • wyświetleń: 3178

W drodze na wesele zatrzymał pijanego kierowcę

Asp.szt. Marek Stasica - zastępca naczelnika wydziału kryminalnego w czechowickim komisariacie udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. W drodze na wesele swojej siostry zatrzymał nietrzeźwego kierowcę renaulta, który miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Za przestępstwo to zatrzymanemu grożą teraz 2 lata więzienia oraz wysoka kara grzywny.

Do zdarzenia doszło wieczorem w Tresnej na ul. Spacerowej. Policjant jechał na wesele swojej siostry. W pewnym momencie zauważył kierowcę Renaulta, który wykonywał niekontrolowane manewry. Sprawca ignorował wszelkie przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Omal nie wjechał w samochód stróża prawa.

Policjant natychmiast poinformował o tym dyżurnego w Żywcu, a sam zaczął jechać za samochodem sprawcy. Dzięki temu policjanci z żywieckiej drogówki bardzo szybko namierzyli, gdzie znajduje się Renault. Już po chwili sprawca był w rękach mundurowych.

Za kierownicą siedział 69-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.