Wiadomości

  • 11 września 2018
  • 17 września 2018
  • wyświetleń: 11812

[WIDEO, ZDJĘCIA] KOD na Rynku. Powielano napis "KONSTYTUCJA"

Dziś na Rynku w Bielsku-Białej Komitet Obrony Demokracji Podbeskidzie zorganizował happening. Uczestnicy wydarzenia mogli na przyniesionych przez siebie koszulkach, torbach i innych materiałach wykonać napis "KONSTYTUCJA".

Happening Komitetu Obrony Demokracji na Rynku - 16.09.2018 · fot. bielsko.info


- Chcieliśmy w ten sposób wzmocnić spotkanie, które jest organizowane przez KOD w Warszawie. W stolicy trwa podsumowanie akcji wieszania koszulek z napisem "KONSTYTUCJA" na rożnych pomnikach w kraju i na świecie, ale też wieszania tych koszulek na sobie i manifestowania przywiązania do wartości demokratycznych i konstytucji - mówi Jacek Borowiec z Komitetu Obrony Demokracji "Podbeskidzie".

W trakcie happeningu za pomocą szablonu odbijano na koszulkach i torbach napis "KONSTYTUCJA". Z możliwości tej skorzystało kilkadziesiąt osób.

- To smutne, że w ten sposób musimy przypominać władzy ustawodawczej i wykonawczej na co przysięgali, obejmując swoje urzędy. Nikt z nas nie kwestionuje mandatów, które zdobyli w sposób demokratyczny. Niestety od 2 lat władza systematycznie przekracza jednak mandat uzyskany w trakcie wyborów, łamiąc wielokrotnie konstytucję - dodaje Jacek Borowiec.

Loading...

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.