bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 września 2018
  • 23 września 2018
  • wyświetleń: 9335

[WIDEO] Pierwsza debata wyborcza za nami. Zakłócał ją były radny sejmiku

"Bielsko-Biała - zielone miasto przyjazne zwierzętom. Jak je stworzę za mojej kadencji?" - na to pytanie odpowiedzieli kandydaci i kandydatki na urząd prezydenta Bielska-Białej w trakcie pierwszej debaty, która odbyła się wczoraj w sali NOT.

Retransmisja z debaty wyborczej:Loading...


Na debatę przyszli wszyscy oficjalni kandydaci na prezydenta Bielska-Białej, jednak nie wszyscy postanowili wziąć w niej udział. Salę opuściła Małgorzata Socha. Jedyna kandydatka na prezydenta miasta nie chciała dyskutować, gdyż - jak oznajmiła - debata jest nieuczciwa, bowiem jest organizowana przez osoby związane ze środowiskiem liberalnych kandydatów.

Spotkanie notorycznie zakłócał Rajmund Pollak, "jedynka" komitetu wyborczego Monika Sochy do Rady Miejskiej w okręgu nr 2. W pewnym momencie musiał zareagować wezwany na miejsce patrol straży miejskiej. Strażnicy namówili kandydata na radnego do opuszczenia sali.

debata
Monika Socha postanowiła opuścić debatę · fot. bielsko.info


Pozostali kandydaci - Przemysław Drabek, Jarosław Klimaszewski, Janusz Okrzesik, Ryszard Wrona -w formie prezentacji przedstawili wizję Bielska-Białej w obszarach opieki nad zwierzętami bezdomnymi, pomocy poszkodowanym zwierzętom dzikim, zarządzania zielenią i drzewami w mieście.

W drugiej części debaty kandydaci odpowiadali na pytanie przygotowane przez organizatorów, a które dotyczyło pomysłu na wdrożenie konkretnych narzędzi i rozwiązań do dialogu ze stroną społeczną. Na koniec debaty każdy z kandydatów odpowiadał na wylosowane przez siebie pytanie. Zagadnienia do kandydatów na karteczkach zapisywały osoby zasiadające na widowni.

debata
Wspólne zdjęcie kandydatów, organizatorów i widowni · fot. bielsko.info


Debatę zorganizowały organizacje i grupy aktywnie działające na rzecz zwierząt (bezdomnych, wolnożyjących oraz dzikich), drzew i zieleni w mieście oraz dialogu urzędu ze stroną społeczną w Bielsku-Białej: Fundacja Psia Ekipa, grupa obywatelska Bielszczanie Dla Drzew, Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna, Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom oraz nieformalna grupa Świat w Naszych Rękach - zorganizowały spotkanie, na którym kandydatki / kandydaci na urząd prezydenta mięli możliwość przedstawienia swoich programów i pomysłów w wymienionych tematach.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.