bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2018
  • wyświetleń: 6469

Przemysław Drabek zaprezentował kolejną "piątkę". Odważne pomysły

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Bielska-Białej zaprezentował dziś swoje kolejne pomysły na rozwój Bielska-Białej. Przemysław Drabek mówił o konieczności zagospodarowania bulwarów rzeki Białej, budowie sali koncertowej oraz inwestycji w ekologiczny transport - m.in. autobusy elektryczne.

drabek
Konferencja prasowa Przemysława Drabka - 10.09.2018 · fot. bielsko.info


Pierwsze z założeń zaprezentowanej dziś na konferencji prasowej #piątkidrabka dotyczyły czystego powietrza i inwestycji w tereny zielone. W zagadnieniu tym Przemysław Drabek poruszył konieczność utworzenia nowoczesnego systemu dopłat do termomodernizacji obiektów wraz z wymianą starych kotłów i instalacji. Kandydat PiS na prezydenta miasta mówił także o potrzebie zainwestowania w ekologiczny transport publiczny, w tym zakup autobusów elektrycznych i rozbudowę systemu wypożyczalni rowerów o jednoślady elektryczne.

- Musimy zacząć dbać o każdy skrawek zieleni w naszym mieście. Mamy w planach przygotowanie do opracowania bardzo dużej przestrzeni zielonego parku na terenie miasta Bielska-Białej między centrum a Lipnikiem. Chcemy również wykorzystać rzekę Białą, czyli planujemy utworzyć bulwary wzdłuż rzeki. Otwieramy się na rzekę - mówił Przemysław Drabek.

Kolejny punkt "Piątki Drabka" odnosi się do problemu braku miejsc parkingowych. Przemysław Drabek zapowiada utworzenie pięciu nowych parkingów w rejonie największych osiedli mieszkaniowych: Karpackiego, Beskidziego, Złotych Łanów i Wojska Polskiego. W przeciwieństwie do kandydata Niezależnych.BB nie obiecuje darmowej komunikacji miejskiej dla wszystkich, lecz tylko dla dzieci i młodzieży dojeżdżających do szkół.

Trzecie zagadnienie dotyczy rozwoju kultury. Przemysław Drabek jest zdania, że trzeba doinwestować osiedlowe file Miejskiego Domu Kultury i koniecznie wybudować placówkę kulturalną w Straconce. Ponadto według Przemysława Drabka miasto powinno wybudować salę koncertową z prawdziwego zdarzenia oraz rozbudować bądź postawić od postaw siedzibę Książnicy Beskidzkiej.

Czwarty z pięciu punktów #piątkidrabka dotyczy edukacji najmłodszych bielszczan. Przemysław Drabek uważa, że miasto w trybie pilnym musi przystąpić do budowy kolejnego Żłobka Miejskiego, a także sukcesywnie zwiększać ilość miejsc w przedszkolach, poprzez budowę nowych placówek oraz upowszechnienie systemu dopłaty gminy do przedszkoli prywatnych.

Ostatnie zagadnienie zaprezentowanej dziś "Piątki Drabka" oscylowało wokół tzw. polityki śmieciowej. Przemysław Drabek zapowiada, że będzie dążył do obniżenia opłat śmieciowych dla osób, które segregują śmieci. Ponadto wiceprzewodniczący Rady Miejskiej zwrócił uwagę na problem brudu w przestrzeni miejskiej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.