bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 września 2018
  • wyświetleń: 4701

52 projekty budżetu obywatelskiego. Niebawem ruszy głosowanie

W piątek, 21 września 2018 r. o północy rusza głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2019, które potrwa do 30 września 2018 r. włącznie. W bieżącej edycji jedynym możliwym sposobem głosowania będzie głosowanie elektroniczne (on-line) na stronie www.obywatelskibb.pl.

Biała Beach, klub Gaja
Jeden z projektów ogólnomiejskich zakłada budowę plaży miejskiej · fot. Klub Gaja


Po wejściu na stronę www.obywatelskibb.pl należy wybrać zakładkę "GŁOSOWANIE" lub "PROJEKTY" a następnie odnaleźć interesujący nas projekt i kliknąć przycisk "WYBIERAM!" widoczny przy każdym dopuszczonym do głosowania projekcie.

W kolejnym kroku głosujący zostanie przeniesiony na zabezpieczoną stronę z aktywnym formularzem internetowym, którego pola należy wypełnić swoimi danymi osobowymi. Pod formularzem głosowania on-line należy zaznaczyć odpowiednie oświadczenia, które umożliwią skuteczne oddanie głosu. Głosujemy na JEDEN interesujący nas projekt ogólnomiejski i/lub JEDEN projekt osiedlowy zgłoszony w osiedlu, którego jesteśmy mieszkańcem.

Głosując elektronicznie należy przygotować swój nr PESEL, podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, a także posiadać czynny numer telefonu komórkowego w dowolnej sieci, który posłuży do potwierdzenia oddanego głosu. Na wprowadzony przez głosującego do formularza nr telefonu komórkowego zostanie wysłany bezpłatnym sms’em kod weryfikacyjny, którego wpisanie we właściwe pole i zatwierdzenie kończy głosowanie.

Z wykorzystaniem jednego numeru telefonu komórkowego może zagłosować łącznie na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe nie więcej niż pięciu mieszkańców Bielska-Białej.

Według nowych zasad zawartych w uchwale dotyczącej B.O. na 2019 rok głosujemy także w tych Osiedlach, w których został zgłoszony jeden projekt, który uzyskał opinię pozytywną lub w których zgłoszono więcej niż jeden projekt na łączną kwotę 100 tys. zł.

W mieście zostaną uruchomione Punkty głosowania, których pełna lista zostanie wkrótce wskazana w Zarządzeniu Prezydenta Miasta a następnie opublikowana na stronie www.obywatelskibb.pl. Z ww. Punktów będą mogły skorzystać przede wszystkim osoby wykluczone cyfrowo tzn. nie posiadające umiejętności obsługi komputera, telefonu komórkowego lub innego urządzenia z dostępem do Internetu, a które będą chciały zagłosować na wybrane przez siebie projekty. Do Punktów powyższych zostaną oddelegowani pracownicy Urzędu, którzy będą pomocni w przeprowadzeniu procedury głosowania.

projekty osiedlowe
Projekty osiedlowe · fot. obywatelskibb.pl


projekty ogólnomiejskie
Projekty ogólnomiejskie · fot. obywatelskibb.pl

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.