bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 września 2018
  • 15 września 2018
  • wyświetleń: 2733

Stworzą listę postulatów i będą domagać się ich realizacji

Za nami:

Aktywiści i aktywistki "Akcji Demokracji" organizują spotkania przed wyborami samorządowymi w całej Polsce. Ich celem jest wypracowanie lokalnych postulatów, których akcja będzie domagać się od osób kandydujących w wyborach samorządowych.

akcja demokracja


- Jeśli ważne są dla Ciebie sprawy Bielska-Białej, to możesz już w sobotę 15 września, wraz z innymi zaangażowanymi mieszkańcami i mieszkankami Twojego miasta oraz z Zespołem Akcji Demokracji stworzyć listę spraw i postulatów, których realizacji będziemy domagać się od kandydatów i kandydatek do rady miasta i na stanowisko prezydenta/prezydentki Bielska-Białej. Lokalne wybory to szansa, by głośno wybrzmiał głos mieszkańców, którym zależy na przyszłości Bielska-Białej. Nie chcemy debaty wyborczej wokół politycznych przepychanek kandydatów jednej i drugiej strony. Chcemy, by odpowiadała na realne potrzeby i oczekiwania mieszkańców i mieszkanek Bielska-Białej. Dlatego to im oddamy podczas spotkania głos - nie kandydatom startującym w wyborach - czytamy na stronie wydarzenia.

W naszym mieście spotkanie odbędzie się w sobotę 15 września w godzinach 12.00-15.00 w kawiarni "Środek" (ulica 1 Maja 1, budynek Teatru Polskiego).

Akcja Demokracja przy udziale tysięcy aktywistek i aktywistek w całej Polsce pracuje nad szczegółowym zbiorem postulatów dla samorządów. Został on oparty na wartościach, na rzecz których działa ten ruch społeczny: prawach człowieka, sprawiedliwości społecznej, państwie prawa i ochronie środowiska.

Akcja Demokracja to utworzona w 2015 polska organizacja pozarządowa tworząca ruch społeczny zajmujący się prowadzeniem kampanii w różnych sprawach dotyczących życia społecznego. Działania prowadzi m.in. za pomocą kampanii billboardowych i demonstracji. Organizowała m.in. protesty ws. CETA i protesty przeciw zmianom w Sądzie Najwyższym wprowadzanym w 2017 roku.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.