bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 września 2018
  • 9 września 2018
  • wyświetleń: 23514

[ZDJĘCIA] Wiatrakowiec uderzył w zbocze Magurki. Dwie osoby ranne

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W sobotę, 8 września przed godziną 12.00 wiatrakowiec uderzył w zbocze Magurki - około 200 metrów powyżej Chatki Studenckiej na Rogaczu. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Wiatrakowiec uderzył w zbocze Magurki - 8.09.2018 · fot. sid / bielsko.info


Policjanci ustalili nowe okoliczności wypadku, do którego doszło w masywie leśnym Magurki Wilkowickiej. Padający deszcz i gęsta mgła zmusiły pilota wiatrakowca do lądowania zapobiegawczego. W czasie tego manewru maszyna zahaczyła o drzewo, spadając na ziemię. Pilot początkowo utrzymywał, że podróżował samotnie, a odłamki maszyny raniły przypadkowo przechodzącą kobietę. Dopiero w czasie przesłuchania przyznał się, że lot odbywał wspólnie z 43-letnią mieszkanką Warszawy. Zarówno 50-letni pilot, jak i pasażerka nie doznali poważniejszych obrażeń ciała. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala.

W akcji ratowniczej brał udział GOPR, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe i Policja. W pobliże miejsca zdarzenia można było dotrzeć jedynie pieszo. Akcja ratownicza była skomplikowana i stosunkowo czasochłonna ze względu na gęstą mgłę i trudno dostępny dla pojazdów ratowniczych teren.

Śledczy wraz ze specjalistami Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

BM, sid / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj