Wiadomości

  • 7 września 2018
  • wyświetleń: 6541

Nieudany napad na lombard w Bielsku-Białej! Sprawca złapany

Nawet do 10 lat za kratami grozi 20-latkowi z powiatu mikołowskiego, który jest podejrzany o kradzież rozbójniczą. Sprawca skradł w lombardzie złotą bransoletkę o wartości blisko 3 tysięcy zł, a w czasie ucieczki zaatakował właściciela gazem pieprzowym. Mężczyzna ujął go i przekazał w ręce patrolu z komisariatu III w Bielsku-Białej. Szybko okazało, że rabuś był poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w jednym z lombardów w centrum Bielska-Białej. Młody mężczyzna chciał obejrzeć złotą bransoletę. Właściciel wyjął precjoza z gabloty i przekazał klientowi. Sprawca rzucił się do ucieczki, kradnąc cenne łupy. Właściciel ruszył za nim w pościg. Napastnik nie dawał jednak za wygraną i użył wobec pokrzywdzonego gazu pieprzowego.

Mężczyzna zdołał zatrzymać złodzieja i odzyskał skradzione mienie. Rabuś został przekazany w ręce policjantów. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że był poszukiwany przez sąd za wcześniejsze przestępstwa, m.in. kradzieże i posiadanie narkotyków, za które został skazany na karę 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie rozstrzygnie dzisiaj prokuratura i sąd. Po przesłuchaniu trafi prosto do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.