Wiadomości

  • 6 września 2018
  • 9 września 2018
  • wyświetleń: 7709

[WIDEO] Oficjalnie! Jacek Krywult nie będzie ubiegał się o reelekcję!

Prezydent Jacek Krywult nie będzie kandydował na urząd prezydenta Bielska-Białej! Oznajmił to dziś dziennikarzom w trakcie konferencji prasowej. Komitet Jacka Krywulta wystawi kandydatów do Rady Miejskiej. Obecny prezydent również znajdzie się na jej liście.

Loading...


Zgodnie przekazywanymi przez nasz portal informacjami, prezydent Jacek Krywult nie będzie ubiegał się po raz piąty o fotel prezydenta Bielska-Białej.

Zanim Jacek Krywult przekazał swoją decyzję, przez 30 minut wymieniał swoje dotychczasowe osiągnięcia w zarządzaniu stolicą Podbeskidzia. Większość czasu poświęcił na wykonane w ostatnich 16 latach inwestycje drogowe, ale również budowę boisk przyszkolnych, termomodernizacje placówek oświatowych, połączenie Bielskiego Centrum Onkologii i Szpitala Miejskiego i wiele innych inwestycji.

- Nie wszyscy pamiętają, jak to miasto wyglądało 16 lat temu. Nastąpiło przeobrażenie miasta - mówił Jacek Krywult.

Konferencja prasowa Jacka Krywulta - 06.09.2018 · fot. bielsko.info


74-letni prezydent oznajmił, że długo rozważał czy nie powalczyć o kolejną kadencję. - Życie nieubłaganie biegnie naprzód. Każdy człowiek musi patrzeć w przyszłość. Emocje mówiły, żeby jeszcze dokończyć te inwestycje, które rozpoczęliśmy, ale człowiek oprócz emocji musi mieć rozum i z dużą rozwagą podejmować decyzje, zwłaszcza w pewnym wieku. Ostatnie przeżycia osobiste, ale również zdrowotne, utwierdziły mnie w podjęciu tej decyzji. Chciałem poinformować, że po rozważeniu wszystkich opcji i dyskusjach, podjąłem decyzję o niekandydowaniu na stanowisko prezydenta Bielska-Białej - oznajmił wyraźnie wzruszony.

Ostatnie przeżycia osobiste, ale również zdrowotne, utwierdziły mnie w podjęciu tej decyzji. Chciałem poinformować, że po rozważeniu wszystkich opcji i dyskusjach, podjąłem decyzję o niekandydowaniu na stanowisko prezydenta Bielska-Białej.

Jacek KrywultPrezydent Bielska-Białej


Jacek Krywult jednocześnie udzielił poparcia Jarosławowi Klimaszewskiemu, który "spełnia walory, jakie powinien posiadać prezydent". - To moim zdaniem jedyna osoba w gronie pojawiających się potencjalnych kandydatów, która ma predyspozycje i umiejętności, żeby zająć to stanowisko - dodał gospodarz Bielska-Białej.

Konferencja prasowa Jacka Krywulta - 06.09.2018
Konferencja prasowa Jacka Krywulta - 06.09.2018 · fot. bielsko.info


Decyzja Jacka Krywulta nie oznacza końca przygody z polityką i samorządem. Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Krywulta, na czele z Jackiem Krywultem, wystartuje w wyborach do Rady Miejskiej.

- Sprawy miasta były, są i będą dla mnie bardzo ważne. Za dużo życia tu zostawiłem. Dlatego mój klub KWW Jacka Krywulta, łącznie ze mną, weźmie udział w wyborach do Rady Miejskiej. Wyborcami naszego klubu będą, mam nadzieję, mieszkańcy, którym dobro miasta leży na sercu i nie chcą, aby na forum rady miejskiej były awantury polityczne. Radni naszego klubu byli i będą tego gwarantem. Jak najmniej polityki w samorządzie - mówił Jacek Krywult.

Prezydent przystąpił również do ataku na potencjalnych kandydatów na prezydenta miasta i radnych. Do tej sprawy powrócimy w kolejnych publikacjach.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.