Wiadomości

  • 6 września 2018
  • wyświetleń: 9817

[ZDJĘCIA] Ambitne plany lewicy. Chcą mieć swojego prezydenta i radnych

Ryszard Wrona, 70-letni przedsiębiorca z Bielska-Białej, został kandydatem lewicy na prezydenta miasta. Wczoraj SLD Lewica Razem zaprezentowała kandydata na gospodarza Bielska-Białej oraz "jedynki" w wyborach do Rady Miejskiej.

Kandydaci SLD Lewica Razem w wyborach samorządowych - 05.09.2018 · fot. bielsko.info


Kandydat lewicy na prezydenta miasta jest ekonomistą i przedsiębiorcą. Swego czasu był przewodniczącym Rady Osiedla Karpackiego. Założył w Bielsku-Białej Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie "Antyklika".

- Chcemy dokonać w mieście wielu zmian. Przedstawimy wizję zmiany dotychczasowego układu. Chcemy, żeby Bielsko-Biała stało się miastem dla społeczeństwa, żeby było przyjazne socjalnie, komunikacyjnie, jak również gospodarczo. Chcemy przejąć władzę i oddać ją w części mieszkańcom - mówił w trakcie spotkania z mediami kandydat SLD Lewica Razem na urząd prezydenta Bielska-Białej.

Ryszard Wrona uważa, że lewica musi wprowadzić do Rady Miejskiej co najmniej trzech radnych. - Nasza ekipa jest odmłodzona, pełna werwy, doświadczona w pracy społecznej. Mamy nadzieję, że społeczeństwo zechce odsunąć od władzy tą haniebną zmianę, jak też i liberałów, którzy walczą tylko o swoje - dodaje kandydat na prezydenta.

W trakcie konferencji prasowej przedstawiono również liderów list w pięciu okręgach wyborczych.
okręg nr 1 - Maciej Grzybowski - przedsiębiorca, prowadzi rzecznictwo praw zwierząt w fundacji Animals Advocacy, ławnik Sądu Okręgowego w latach 2004-2007
okręg nr 2 - Tadeusz Dybek - prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, przewodniczacy rady nadzorczej Kolei Linowej "Czantoria"
okręg nr 3 - Grzegorz Niemczyk - przedsiębiorca, przewodniczący Miejskiego Koła SLD w Bielsku-Białej
okręg nr 4 - Justyna Bororwiec - pedagog, przewodnicząca Rady Miejsko-Powiatowej SLD w Bielsku-Białej
okręg nr 5 - Ryszard Wrona - przedsiębiorca, założyciel i lider Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie "Antyklika"

Poznaliśmy także troje kandydatów do sejmiku województwa śląskiego. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, "jedynkę" otrzymał Przemysław Koperski - kandydat lewicy na prezydenta Bielska-Białej w 2014 roku. Drugie miejsce na liście przypadło Adamowi Zoniowi (dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu). Z trzeciego miejsca do sejmiku wystartuje dr hab. Aleksandra Banot, pracownik naukowo-dydaktyczny ATH, aktywistka społeczna.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.