Wiadomości

  • 5 września 2018
  • wyświetleń: 5033

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Był poszukiwany

Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który kierował Renaultem mając w organizmie 3 promile alkoholu. Sprawca został zatrzymany dzięki informacjom przekazanym przez świadka zdarzenia. Szybko okazało się, że był poszukiwany przez sąd aż dwoma listami gończymi za wcześniejsze przestępstwa. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata za kratami.

Na bielskiej ul. Traugutta świadek zauważył kierującego renaultem, który jechał zygzakiem i odbijał się od krawężników. Swoje spostrzeżenia natychmiast przekazał oficerowi dyżurnemu bielskiej policji. Informacje te przyczyniły się do zatrzymania 44-letniego kierowcy.

Policjanci z drogówki poddali zatrzymanego badaniu alkomatem. Badanie wykazało, że sprawca miał w organizmie aż 3 promile alkoholu. Nie miał prawa jazdy, gdyż stracił je za wcześniejszą jazdę "na podwójnym gazie".

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że był on poszukiwany przez sąd dwoma listami gończymi. Najbliższe miesiące zatrzymany spędzi w areszcie śledczym za wcześniejsze przestępstwa - przemoc domową oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za obecne przestępstwo może trafić do więzienia na kolejne 2 lata.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.