bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 września 2018
  • wyświetleń: 3372

Z dwoma promilami, na motorowerze bez tablic rejestracyjnych

Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali 24-letniego bielszczanina, który kierował motorowerem mając w organizmie aż 2 promile alkoholu. W czasie zatrzymania sprawca zaatakował interweniujących policjantów. Szybko go obezwładniono i zakuto w kajdanki. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 3 lat za kratami.

Nocą, na bielskiej ul. Słowackiego, policjanci zauważyli kierującego motorowerem. Pojazd nie miał tablic rejestracyjnych, a dodatkowo kierujący nim mężczyzna przyspieszył na widok radiowozu. Wyraźnie chciał uniknąć zatrzymania. Mundurowi zatrzymali sprawcę. Poddali 24-latka badaniu alkomatem, które wykazało, że miał on w organizmie aż 2 promile alkoholu.

Podczas kontroli, mężczyzna z chwili na chwilę stawał się coraz bardziej agresywny. W pewnym momencie zaatakował interweniujących policjantów. Kierował wobec nich groźby, chcąc zmusić ich do odstąpienia od czynności. Zwracał się do mundurowych wulgarnymi słowami. Szybko go obezwładniono i zakuto w kajdanki.

Po nocy spędzonej w policyjnej cel, zatrzymany usłyszał zarzuty. Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości, znieważenie policjantów i zmuszanie ich do odstąpienia od czynności służbowych grozi mu do 3 lat za kratami. O jego dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.