bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 września 2018
  • 6 września 2018
  • wyświetleń: 8865

[WIDEO] Okrzesik wystartował. Obiecuje bezpłatną komunikację miejską

Bezpłatna komunikacja miejska oraz zablokowanie budowy kruszarni w Lipniku - to dwa z kilku punktów programu wyborczego komitetu Okrzesik i Niezależni.BB, które kandydat na prezydenta Bielska-Białej zaprezentował w trakcie spotkania z dziennikarzami.

Loading...


Na konferencji prasowej poruszono kwestię "niekończącego się koszmaru mieszańców Lipnika", czyli planowanej budowy kruszarni. Sprawę skomentowała obecna na konferencji prasowej Agnieszka Łyczko ze Stowarzyszenia "Atmosfera".

- Miasto podpiera się raportem sfinansowanym przez inwestora kruszarni, nie zgadza się - dla transparentności sprawy - na opracowanie kontrrraportu przez niezależnego specjalitę. Niepokoi nas reakcja, a w zasadzie brak reakcji ratusza, na podjęte przez prokuraturę śledztwo w sprawie fałszywości raportu i usiłowanie wyłudzenia poświadczenia nieprawdy - powiedziała Agnieszka Łyczko, która znajdzie się na liście kandydatów Niezależnych.BB do Rady Miejskiej.

okrzesik, zarębska, niezależnibb, niezależni.bb
Konferencja prasowa komitetu Okrzesik i Niezależni.BB · fot. bielsko.info


- Jeśli zostanę prezydentem miasta, kruszarnia w tym miejscu nie powstanie. Przedsiębiorstwa i przemysł tak, ale nie wszędzie i nie ponad ludzkim zdrowiem - zapewnił Janusz Okrzesik.

Przewodniczący rady programowej Stowarzyszenia Niezależni.BB wymienił kilka głównych punktów programu wyborczego. Jeden z nich dotyczy wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej. Janusz Okrzesik obiecuje również zwiększenie roli rad osiedlowych oraz szerokie wykorzystanie narzędzia referendum.

17 września odbędzie się konwencja wyborcza KWW Okrzesik i Niezależni.BB, w trakcie której zostanie zaprezentowany cały program wyborczy komitetu. Wówczas poznamy również kandydatów Niezależnych.BB do Rady Miejskiej.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.