bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 września 2018
  • 8 września 2018
  • wyświetleń: 5336

Dadzą rzeczom drugie życie. Kiermasz Charytatywny w PSZOK-u

Za nami:

8 września w godz. 11.00-16.00 Fundacja Ekologiczna "Arka" zaprasza do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na I Kiermasz Charytatywny "Dajemy rzeczom drugie życie".

drugie życie, pszok, kiermasz
Dadzą rzeczom drugie życie. Kiermasz Charytatywny w PSZOK-u. · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


- W ramach akcji chcemy znaleźć nabywców niepotrzebne rzeczy, które do nas przynieśliście. Mamy mnóstwo gier, puzzli, pluszaków, zabawek, ubranek, wózków, płyt, gier komputerowych itd - mówi Wojciech Owczarz, prezes "Arki".

Pozyskane środki z Kiermaszu zostaną przekazane dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, szkół na różnorodne zajęcia edukacyjne.Partnerem akcji jest Zakład Gospodarki Odpadami - ZGO.

Arka będzie od uczestników zbierała niepotrzebne rzeczy m.in. gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i wiele innych i raz w miesiącu w sobotę w PSZOK organizowany będzie charytatywny kiermasz.

drugie życie, pszok, kiermasz
Dadzą rzeczom drugie życie. Kiermasz Charytatywny w PSZOK-u. · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


- Cieszy nas możliwość organizowania akcji lokalnej, nowoczesnej i tradycyjnie łączącej tematykę ekologiczną z społeczną. Super, że możemy robić coś lokalnie spotykając się z pozytywnym i ogromnym zainteresowaniem, a jeszcze możemy promować nowoczesne rozwiązania gospodarki zeroodpadowej - dodaje Wojciech Owczarz.

- To naturalne, że dołączamy się do tej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w ustaloną hierarchię postępowania z odpadami. Nowoczesna gospodarka odpadami to przede wszystkim zapobieganie powstawania odpadów u źródła, ponowne ich wykorzystywanie np. poprzez danie im "drugiego życia", a dopiero później selektywna zbiórka oraz przekazanie odpadów do recyklingu - przekonuje Wiesław Pasierbek, prezes Zarządu ZGO S.A. w Bielsku-Białej.

Wszyscy zainteresowani mogą cały czas przywozić rzeczy na akcję w godzinach pracy PSZOK. Rzeczy te będą gromadzone w naszym Zielonym Kontenerze na kolejne Kiermasze. Akcja odbędzie się w sobotę 8 września w godz. 11.00 - 16.00 w PSZOK-u przy ulicy Straconki 1.

drugie życie, pszok, kiermasz
fot. Fundacja Ekologiczna Arka

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.