bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 marca 2012
  • 6 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 5199

Dni Otwarte BWS - dla ciała i ducha

Hitem dni otwartych Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza były zajęcia i pokazy z kosmetologii oraz turniej gier komputerowych. Uczelnię w czasie dwudniowych prezentacji odwiedziło kilkaset osób.

BWS Tyszkiewicza
Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza · fot. BWS im. Tyszkiewicza


Najbardziej oblężonym działem w czasie dni otwartych BWS była pracownia Kosmetologii. Młode panie poznawały zasady pielęgnacji twarzy, masażu relaksacyjnego, depilacji brwi i makijażu. Uczestniczyły również w zajęciach praktycznych - po których, dzięki dyskretnemu, profesjonalnemu makijażowi, zaskakiwały brzydszą część zwiedzających.

Turniej gier komputerowych cieszył się z kolei szczególnym powodzeniem wśród męskiej części gości - uczestnicy rywalizowali w "FIFA 2012", "Xpand Rally Extreme" oraz "Fruit Ninja". Zainteresowanie było spore - w rozgrywkach wzięło udział ponad 70 osób.

W konkursie "FIFA 2012" zwyciężył Maciej Zeman - uczeń II LO w Będzinie. Zdobył nagrodę główną ufundowaną przez BWS - konsolę Sony PlayStation 3. W rywalizacji w grze "Xpand Rally Extreme" zwyciężył Jarosław Krzyżowski z Sopotni Wielkiej. Wygrał zestaw gier ufundowanych przez firmę Techland oraz pada do gier.

Dni Otwarte BWS · fot. BWS im. Tyszkiewicza


Goście uczestniczyli również w wykładach i pokazach na temat m.in. ogrodnictwa, architektury, hotelarstwa, rynku pracy oraz internetu i programowania.

Warto zaznaczyć, że wszyscy mogli zapoznać się z historią Bielskiej Wyższej Szkoły im. Tyszkiewicza - dzięki specjalnej ekspozycji składającej się z 6 modułów - przedstawiających między innym początki Uczelni, współpracę z instytucjami amerykańskimi, z uczelnią z Walii, osiągnięcia i nowe kierunki. Jest to o tyle istotne, że ta najstarsza niepubliczna uczelnia wyższa na Podbeskidziu obchodzi w tym roku swoje 20-lecie.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.