bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3736

Zatrzymano trzeciego pseudokibica. Grozi mu do 3 lat więzienia

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali kolejnego z kibiców, którzy wtargnęli na murawę i zakłócili porządek przed niedzielnym meczem pomiędzy drużynami BKS Stal Bielsko-Biała i Czarni Góral Żywiec. 29-letni bielszczanin usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet do 3 lat więzienia oraz zakaz stadionowy.

kibice, pseudokibice
Zatrzymano trzeciego pseudokibica. Grozi mu do 3 lat więzienia · fot. KMP Bielsko-Biała


Przypominamy, że spotkanie odbyło się w niedziele na Stadionie Miejskim. Na trybunach zasiadło blisko 1400 kibiców. Do służby skierowano 300 policjantów z Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca, mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej oraz oddziału prewencji w Katowicach i strażników miejskich.

Niestety, na kilka minut przed rozpoczęciem meczu, kilkudziesięciu kibiców obu drużyn wtargnęło na płytę boiska, próbując doprowadzić do konfrontacji. W kierunku murawy rzucono racę. Konieczna okazała się natychmiastowa interwencja policjantów. Mundurowi szybko i skutecznie przywrócili porządek na stadionie. Kibice wrócili do swoich sektorów.

Tuż po zakończeniu spotkania policjanci z katowickiego oddziału prewencji rozpoznali i zatrzymali dwóch 38-latków z Żywiecczyzny. Wczoraj policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali kolejnego ze sprawców - 29-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Zatrzymani są już po zarzutach. Grozi im do 3 lat za kratami oraz zakazy stadionowe.

Śledczy w dalszym ciągu analizują zapisy monitoringu, celem identyfikacji i rozpoznania pozostałych osób odpowiedzialnych za zakłócenie spokoju i odpalenie materiału pirotechnicznego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Przypominamy, że ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych zakazuje wnoszenia i posiadania na stadionie, m. in. materiałów pirotechnicznych. Złamanie tego zakazu jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec sprawców przestępstwa sąd może orzec zakaz stadionowy.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.