bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 7308

84-letni społecznik kandydatem na prezydenta Bielska-Białej?

Kolejna osoba ma chrapkę na prezydenturę w Bielsku-Białej? Swój komitet wyborczy zgłosił 84-letni Roman Chomicki. Mężczyzna dwukrotnie już ubiegał się o fotel prezydenta naszego miasta.

roman chomicki
Roman Chomicki · fot. bielsko.info


Roman Chomicki, znany w Bielsku-Białej społecznik, zgłosił Komisarzowi Wyborczemu w Bielsku-Białej "Komitet Wyborczy Wyborców Godne Życie w Bielsku-Białej". Komitet nie został jeszcze zarejestrowany ze względu na wady we wniosku. Komisarz Wyborczy wezwał Romana Chomickiego do usunięcia nieprawidłowości.

Mężczyzna już dwukrotnie startował w wyborach prezydenckich. W 2002 roku uzyskał 0,87% poparcia, startując z Komitetu Wyborczego Wyborców Obrona Polskiej Ziemi, Przemysłu i Handlu. Cztery lata później był kandydatem zgłoszonym przez Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Likwidacji Bezrobocia, popieranym przez Samoobronę Narodu Polskiego. Wówczas zdobył zaledwie 308 głosów. W 2010 roku ponownie rozważał start w wyborach, jednak ostatecznie wycofał swoją kandydaturę.

84-latek jest znany z krytykowania obecnych władz miasta. Bardzo często próbuje zabrać głos na sesji Rady Miejskiej. W 2010 roku, jeszcze jako kandydat na prezydenta miasta, Roman Chomicki chciał siłą wedrzeć się na mównicę, jednak został wyprowadzony z sali sesyjnej przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Od tego czasu Rada Miejska notorycznie nie udziela mu głosu w sprawach różnych.

Nie udało nam się jeszcze skontaktować z zainteresowanym.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.