bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 7610

Ojciec zabrał 6-latka na przejażdżkę rowerową drogą ekspresową

Informacje przekazane przez świadków przyczyniły się do zatrzymania 40-letniego mężczyzny, który zabrał swojego 6-letniego syna na przejażdżkę rowerową drogą ekspresową S-52 w Bielsku-Białej. Sprawca został zatrzymany przez patrol z drogówki. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, które mogło narazić dziecko niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, sprawca tłumaczyć będzie się przed sądem.

Ojciec zabrał 6-latka na przejażdżkę rowerową drogą ekspresową - 28.08.2018 · fot. Bielskie Drogi


Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 11.00 na drodze ekspresowej S-52 w Bielsku-Białej w okolicy centrum handlowego przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna wraz z dzieckiem, z drogi ekspresowej, wjechał na teren placu zabaw przy hipermarkecie. Po tym, jak świadkowie zwrócili ojcu uwagę na jego nieodpowiedzialne zachowanie, zaczął on uciekać.

Świadkowie przez cały czas relacjonowali policjantom informacje o drodze jego ucieczki. Informacje te przyczyniły się do zatrzymania 40-latka na bielskiej ul. Nad Potokiem. Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do wjechania na drogę S-52. Kiedy świadkowie przekazali policjantom zdjęcia, zmienił zdanie.

Ojciec zabrał 6-latka na przejażdżkę rowerową drogą ekspresową - 28.08.2018
Ojciec zabrał 6-latka na przejażdżkę rowerową drogą ekspresową - 28.08.2018 · fot. Bielskie Drogi


Tłumaczył się, że nie zna tego rejonu i przez przypadek znalazł się na drodze ekspresowej, chcąc skrócić dojazd do centrum handlowego. Policjanci sporządzili już stosowną dokumentację, która zostanie skierowana do sądu. Niewykluczone, że sprawca odpowie za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.

Świadkom tego zdarzenia dziękujemy za godną naśladowania, obywatelską postawę i cenne informacje, które przyczyniły się do zatrzymania sprawcy, a w tym konkretnym wypadku mogły również uchronić ludzkie życie.

Przypominamy, że rowerzyści nie mogą korzystać z drogi ekspresowej oraz autostrady. Dotyczy to także przypadku poruszania się przez cyklistę jedynie pasem awaryjnym lub poboczem. Mandat za wjazd rowerem na drogę szybkiego ruchu wynosi 250 zł.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.