bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3468

Anna Byrczek wpisana do Księgi Zasłużonych dla Miasta Bielska-Białej

Podczas dzisiejszej sesji Rada Miejska podjęła jednogłośnie uchwałę dotyczącą wpisu do Księgi Zasłużonych dla Miasta Bielska-Białej Anny Byrczek - założycielki i wieloletniej dyrektor Hospicjum Świętego Kamila w Bielsku-Białej, które niesie pomoc ludziom dotkniętym chorobą nowotworową.

Anna Byrczek
Anna Byrczek · fot. UM Bielsko-Biała


Anna Byrczek jest lekarzem medycyny, specjalistą w zakresie chorób płuc, chorób wewnętrznych oraz medycyny paliatywnej. W latach 1989-1993 była członkiem prezydium i skarbnikiem Beskidzkiej Izby Lekarskiej, w latach 90. ub. wieku - wiceprzewodniczącą Wojewódzkiej Rady ds. Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej w Bielsku-Białej. W 1992 roku założyła i kierowała grupą wolontariuszy Hospicjum św. Kamila, działającą przy parafii pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej.

W 2009 roku grupa ta została zarejestrowana, jako stowarzyszenie pod nazwą „Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej”. Hospicjum pod jej kierownictwem sprawuje bezpłatną domową opiekę nad chorymi w terminalnym okresie choroby nowotworowej, zapewniając im godne życie aż do naturalnej śmierci.

Przez ponad 25 lat Hospicjum Świętego Kamila objęło opieką ponad 4 200 chorych. To efekt przede wszystkim ogromnej determinacji i osobistego zaangażowania Pani Doktor.

Anna Byrczek, niestrudzenie niosąc pomoc ludziom w stanach terminalnych nie tylko uśmierza ich ból, ale także daje nadzieję i pocieszenie. Jednocześnie - jako Prezes stowarzyszenia prowadzącego działalność hospicyjną - Anna Byrczek dba o jego nieustanny rozwój i przede wszystkim o pozyskiwanie nowych członków.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.