bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 19901

Zmarł brązowy medalista Mistrzostw Polski z Bielska-Białej. Był bezdomny

Zmarł Ryszard Misiak, który w 1977 roku w barwach BBTS-u wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski w boksie. W ostatnich latach życia mężczyzna był bezdomny.

ryszard misiak
Ryszard Misiak · fot. Jacek Szabla


Ryszard Misiak był obiecującym pięściarzem BBTS-u Bielsko-Biała. W 1977 roku w rozgrywanych w Sosnowcu 48. Mistrzostwach Polski bielszczanin zdobył brązowy medal w wadze półciężkiej do 81 kg. Co ciekawe ex aequo na trzecim miejscu uplasował się Janusz Gortat, tata koszykarza Marcina Gortata. Srebro wywalczył znany pięściarz Paweł Skrzecz, a złoto Jacek Kucharczyk.

Informacje o śmierci Ryszarda Misiaka przekazał kilka dni temu bielski fotograf Jacek Szabla, któremu udało się sfotografować byłego pięściarza.

- Dzisiaj będąc na bielskiej starówce dowiedziałem się od bezdomnych, że jeden z ich bliskich odszedł. Ryszard Misiak brązowy medalista na Mistrzostwach Polski w 1977 r. w boksie. Skończyła się tułaczka bezdomnego MISTRZA. Nie wyczytamy o tym w prasie ani w innych mediach. Niegdyś stanął przed moim obiektywem - poinformował Jacek Szabla.

---

Otrzymaliśmy informację, że mężczyzna zmarł w listopadzie 2017 roku, a nie w sierpniu br.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.