bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2018
  • 29 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 4721

Miasto wycofuje się z podwyżki opłat parkingowych!

Dzień przed sierpniową sesją Rady Miejskiej zgłoszono autopoprawkę do projektu uchwały, która w pierwotnym kształcie przewidywała zwiększenie opłaty za postój samochodów w centrum miasta. Urzędnicy wycofują się z pomysłu zwiększania opłaty parkingowej z 2 zł do 3 zł oraz podzielenia strefy na dwie podstrefy.

parking, spp, strefa płatnego parkowania, parkowan
fot. bielsko.info


Przypominamy, że zgodnie z propozycją Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej strefa płatnego parkowania miała zostać podzielona na dwie podstrefy. Opłata za postój samochodów w znajdującej się w centrum miasta podstrefie A miała być droższa niż dotychczas. Więcej o sprawie pisaliśmy w artykule "Miasto chce podnieść opłaty za parkowanie! 3 złote za godzinę!".

Tymczasem na dzień przed planowaną na 28 sierpnia sesją Rady Miejskiej zastępca prezydenta miasta przedstawił autopoprawkę do uchwały, która zakłada wykreślenie zapisów o podziale strefy parkingowej na dwie podstrefy. Drugą kluczową zmianą jest pozostawienie opłat na takim samym poziomie.

- W związku z uwagami jakie zgłoszono podczas obrad Komisji Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa, która obradowała w dniu 23 sierpnia, dotyczącymi nadmiernego obciążania kosztami opłat postojowych osób korzystających z miejsc postojowych w strefie płatnego parkowania proponuje się dokonać zmian do projektu uchwały w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania dla pojazdów samochodowych na drogach publicznych na obszarze miasta Bielska-Białej i utrzymanie tym samym obecnie obowiązujących stawek opłat za postój w SPP - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.