bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3118

Znów zagrają w squasha na placu Bolesława Chrobrego

Za nami:

Po raz piąty na placu Bolesława Chrobrego ustawiono szklaną klatkę do squasha. W dniach 24 sierpnia - 1 września odbędzie się kolejna edycja imprezy "Squash na Chrobrym".

Squash na Chrobrym - 25.08.2017 · fot. bielsko.info


"Squash na Chrobrym" to impreza promująca bardzo dynamicznie rozwijającą się w ostatnich latach w Polsce dyscyplinę sportową jaką jest squash. To już piąta odsłona wydarzenia, podczas którego można zobaczyć rozgrywki na specjalnie ustawionym pełnowymiarowym szklanym korcie w centrum Bielska-Białej.

W drabince Elite zmierzy się 16 najlepszych zawodników z naszego województwa w Pierwszych Indywidualnych Mistrzostwach Śląska. Rywalizacja na najwyższym poziomie rozpocznie się 24.08 o godz. 17:00 w klubie Enjoy Squash, wieczorem wygrani pierwszej rundy zagrają na szklanym korcie o wejście do półfinału. W sobotę, 25.08 na placu Bolesława Chrobrego zmierzą się finaliści drabinki Elite oraz Open - od godz. 20:00.

Squash na chrobrym
Montaż klatki do squasha na placu Bolesława Chrobrego · fot. bielsko.info


Od najbliższej niedzieli czołowi gracze z klubu Enjoy będą rywalizować w pojedynkach drużynowych:
  • niedziela 26.08 - Enjoy Squash (Bielsko-Biała) vs. S4S (Katowice)
  • poniedziałek 27.08 - Enjoy Squash (Bielsko-Biała) vs. GymForYou (Oświęcim)
  • wtorek 28.08 - Enjoy Squash (Bielsko-Biała) vs. SquashFit skład #3 (Katowice)
  • środa 29.08 - Enjoy Squash (Bielsko-Biała) vs. SquashFit skład #2 (Katowice)
  • czwartek 30.08 - Enjoy Squash (Bielsko-Biała) vs. SquashFit skład #1 (Katowice)
  • piątek 31.08 - Enjoy Squash (Bielsko-Biała) vs. Enjoy Squash (Kraków)


Na sobotę, 1.09 zaplanowane jest uroczyste zamknięcie wydarzenia oraz mecz pokazowy Polska vs. Reszta Świata. W tej odsłonie Mistrz Polski Juniorów Max Wielgus zmierzy się z zawodnikiem z Australii Josephem Whitem, który ponownie odwiedzi nasze miasto... ponownie, ponieważ w roku 2016 wziął udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie juniorska drużyna Australii przegrała w 1/4 finału z drużyną Pakistanu, właśnie na pl. Chrobrego podczas III edycji imprezy.

Drugi mecz rozegra aktualny Mistrz Polski Przemysław Atras z Danielem Poleshchukiem - wielokrotnym mistrzem Izraela, którego bielszczanie poznali w poprzednich edycjach "Squasha na Chrobrym".

Organizatorzy zapraszają wszystkich do kibicowania, ale co najważniejsze do spróbowania swoich sił na szklanym korcie pod okiem najlepszych instruktorów od piątku 24.08 do soboty 1.09 w godzinach 10:00-19:00. Zajęcia są bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych.

squash na chrobrym

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.