bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2862

Policjanci zabezpieczali TdP i brali udział w zmaganiach amatorów

Dla starszych sierżantów z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy, Konrada Ludwikowskiego i Szymona Kudłacika, kolarstwo to pasja i sposób na spędzanie wolnego czasu. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo uczestników IV i V etapu największej imprezy kolarskiej w kraju - wyścigu Tour do Pologne. Już następnego dnia zamienili policyjne mundury na kolarskie stroje, aby uczestniczyć w imprezie towarzyszącej. Start w Tour de Pologne Amatorów to realizacja ich największych, kolarskich ambicji.

Policjanci zabezpieczali TdP i brali udział w zmaganiach amatorów · fot. KMP Bielsko-Biała


W 75. Tour de Pologne UCI World Tour kolarze rywalizowali w dniach od 4 lipca do 10 sierpnia 2018 r. Meta IV i V etapu zlokalizowana była na terenie powiatu bielskiego - w Szczyrku oraz w Bielsku-Białej. W zabezpieczeniu imprezy brali udział policjanci z wielu jednostek. Dla dwójki policjantów z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy, służba podczas dwóch dni goszczenia imprezy w okolicy Bielska-Białej nie była ostatnim kontaktem z wyścigiem.

St. sierż Konrad Ludwikowski oraz st. sierż Szymon Kudłacik, dla których kolarstwo to pasja i sposób na spędzanie wolnego czasu, wzięli udział w imprezie towarzyszącej największemu wyścigowi kolarskiemu w Polsce - Tour de Pologne Amatorów. Jednego dnia brali udział w zabezpieczeniu zawodów, dbając o prawidłowy przebieg imprezy, a kolejnego sami byli zawodnikami. W dniu 10 sierpnia stanęli na starcie wyścigu wokół Bukowiny Tatrzańskiej.

Do rywalizacji na dystansie 58 km zgłosiło się kilka tysięcy zawodniczek i zawodników, a wśród nich policjantki i policjanci. Jedną z klasyfikacji w ramach Tour de Pologne Amatorów były Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji. Wyścig nie był łatwy, a zawodnicy reprezentowali wysoki poziom kolarskich umiejętności. Trasa biegła krętymi drogami, z wieloma trudnymi podjazdami, w tym słynną Ścianą Bukowina.

Policjanci zabezpieczali TdP i brali udział w zmaganiach amatorów
Policjanci zabezpieczali TdP i brali udział w zmaganiach amatorów · fot. KMP Bielsko-Biała


Peleton pokonał trasę zbliżoną do tej, na której ścigali się zawodowi kolarze. Na starcie zameldowało się 101 policjantek i policjantów z całego kraju. St. sierż Konrad Ludwikowski zajął 7 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski Policji oraz 166 miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Na metę dotarł po 1 godzinie i 57 minutach. St. sierż Szymon Kudłacik przyjechał na metę po 2 godzinach i 22 minutach, co dało mu 31 miejsce wśród policjantów oraz 916 miejsce OPEN na blisko 2500 zawodników.

Zarówno w drużynie policyjnej, jak i w całym peletonie amatorów panowała wspaniała, sportowa atmosfera. Mimo zaciętej rywalizacji mocniejsi wspierali słabszych, pomagając im na trudnych odcinkach. Wiele osób przekraczało linię mety trzymając za ręce innych uczestników wyścigu. Choć trasa nie była łatwa, a do tego upał dał się we znaki zawodnikom, wszyscy walczyli o jak najlepszy wynik na mecie.

Dekoracji zwycięzców dokonali Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz Dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP mł. insp. Dariusz Zięba, którzy wcześniej sami pokonali trasę wyścigu. Zwycięzcom dłoń uścisnął także I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.