bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 8587

Dotkliwie pobili i okradli 21-latka. Skradli mu nawet buty

Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej oraz śledczy z wydziału kryminalnego zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy zaatakowali na ulicy 21-latka. Dotkliwie go pobili i skradli mu odzież o wartości ponad 6 tysięcy zł.

zatrzymanie
fot. KMP Bielsko-Biała


Do rozboju doszło w sobotnią noc w Bielsku-Białej na ul. Okrzei. Trzej napastnicy zaatakowali 21-latka. Pobili go tak dotkliwie, że młody mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Sprawcy skradli odzież należącą do ofiary. Z nóg pokrzywdzonego zdjęli buty sportowe. Zrabowali też zegarek i torbę z odzieżą i obuwiem. Właściciel wycenił straty na ponad 6 tysięcy zł.

Policjanci poszukiwali napastników. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono szczegółowe oględziny z udziałem policyjnego technika kryminalistyki. Śledczy gromadzili dowody i skrupulatnie sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich doprowadzić na ślad sprawców.

Prowadzone czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia, że związek z tym zdarzeniem mają trzej młodzi mężczyźni w wieku od 15 do 33 lat. Wczoraj sprawcy zostali zatrzymani. W ich domu śledczy odnaleźli część zrabowanego mienia. Dwaj dorośli zatrzymani w wieku 20 i 33 lat zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Obaj są już po zarzutach. Za rozbój grozi im do 12 lat za kratami. O ich dalszym losie rozstrzygnie dzisiaj prokuratura i sąd. Ich 15-letni wspólni trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Za swój czyn odpowie wkrótce przed sądem rodzinnym.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.