bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2018
  • 22 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 15435

Jeszcze w tym roku wyburzony zostanie pofabryczny kompleks

Jeszcze w tym roku zostaną wyburzone pofabryczne zabudowania, które znajdują się u zbiegu ulic Paderewskiego i Legionów w Bielsku-Białej. W przyszłości na tym terenie powstanie parking.

Zabudowania na rogu ulic Legionów i Paderewskiego · fot. bielsko.info


Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na wykonanie rozbiórek obiektów budowlanych przy ulicy Paderewskiego w związku z budową parkingu terenowego.

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót związanych z rozbiórką obiektów kubaturowych (poprzemysłowych) wraz z fundamentami i przyłączami infrastruktury technicznej, zabezpieczenie oraz demontaż sieci i urządzeń, wycinkę drzew i krzewów, wywóz ziemi i gruzu z terenu rozbiórki, zasypanie i wyrównanie terenu po wykopach i rozbiórkach.

rozbiórka
Inwentaryzacja obiektów do wyburzenia · fot. MZD Bielsko-Biała


Co ciekawe pozostawiona zostanie zabytkowa ściana hali nr 5 od ulicy Legionów - docelowo jako ściana wolnostojąca. Wykonawca zostanie zobligowany do zabezpieczenia ściany podporami od strony ulicy.

ściana
Hala nr 5 od strony ulicy Legionów. Schemat zabezpieczenia zabytkowej ściany · fot. MZK Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.