bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2018
  • 21 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 9769

SUEZ odbiera śmieci w niedzielę. Sprawa wykorzystywana politycznie?

Firma SUEZ, która w Bielsku-Białej jest jedynym operatorem wywozu odpadów komunalnych, dwoi się i troi, aby zebrać zalegające przed domami śmieci. Śmieciarki można spotkać na bielskich ulicach już nie tylko w tygodniu, ale również w soboty i niedziele.

suez, śmieci, śmieciarka
SUEZ odbiera śmieci w niedzielę · fot. SUEZ


Wydaje się, że temat "śmieciowej rewolucji" w Bielsku-Białej będzie motywem przewodnim kampanii wyborczej przed październikowymi wyborami samorządowymi. Wyjaśnień w sprawie kłopotów z terminowym odbiorem śmieci domaga się od władz miasta klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Pisalismy o tym w artykule "Rewolucja śmieciowa nie wypaliła. Radni PiS-u chcą wyjaśnień".

Problem ten poruszył również we wpisie na Facebooku lider Niezależnych.BB i zarazem kandydat na prezydenta Bielska-Białej - Janusz Okrzesik. Były parlamentarzysta w liście do prezydenta miasta i przewodniczącego Rady Miejskiej zadał kilka pytań dotyczących narastającego problemu z odbiorem śmieci.

Loading...


Lokalni działacze Platformy Obywatelskiej tłumaczą, że nowe zasady segregacji ustalił minister środowiska Jan Szyszko przy pełnym sprzeciwie strony samorządowej.

- Zdaję sobie sprawę z problemu z odbiorem odpadów w naszym mieście. Zapewniam, ze pracujemy nad unormowaniem tej sytuacji - poinformował Jarosław Klimaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.