bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3374

Straż miejska odwiedzi wszystkie osiedla. Akcja znakowania rowerów

Już 21 sierpnia w godzinach 17.00 - 19.00 nieopodal siedziby Rady Osiedla w Aleksandrowicach przy ulicy Wrzosowej 20, funkcjonariusze Referatu ds. Ochrony Środowiska i Profilaktyki Straży Miejskiej będą znakowali rowery w ramach prowadzonej przez Straż Miejską w Bielsku-Białej kampanii społecznej.

znakowanie rowerów
Znakowanie rowerów w IV Komisariacie Policji w Bielsku-Białej · fot. komorowice.pl
,

Procedura kampanii polega na naniesieniu markerem UV numeru telefonu właściciela na elementy roweru. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń: rama roweru pod kierownicą, ramię tylnej przekładni, przedni widelec.

W rowerach o dużej wartości zaleca się rozważenie możliwości oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół. Rejestracja w komputerowej bazie danych Straży Miejskiej odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia) oraz wypełnionego przed jego znakowaniem oświadczenia właściciela roweru.

Harmonogram znakowania rowerów

harmonogram znakowania

ab / bielsko.info, źródło: Straż Miejska Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.