bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2232

Przewodnik z psem tropiącym i kryminalni zatrzymali złodzieja

Policyjny przewodnik psa tropiącego wraz ze swoim czworonożnym pomocnikiem oraz kryminalni, zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. 24-latek skradł w sklepie alkohol, a kiedy ekspedientka usiłowała go zatrzymać, użył wobec niej gazu łzawiącego. Zatrzymany jest już po zarzutach. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sklepie spożywczym przy bielskiej ul. Krakowskiej. Młody mężczyzna spożywał alkohol przed placówką handlową. Na uwagę zwróconą mu przez ekspedientkę zareagował agresją. Kobieta próbowała odebrać mu puszkę z piwem. Wówczas sprawca zaatakował pokrzywdzoną i użył wobec niej gazu. Wszedł do sklepu i skradł alkohol. Wychodząc, ponownie wdał się w szarpaninę z kobietą i uciekł.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci poszukiwali sprawcy. Kilka minut później zauważył go przewodnik z psem tropiącym. Wspólnie z kryminalnymi zatrzymał rabusia. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za przestępstwo to grozi mu teraz do 5 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.