bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3477

W Kozach przy ulicy Szkolnej odnaleziono pocisk artyleryjski

Pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej został odnaleziony na jednym z pól rolnych w Kozach przy ulicy Szkolnej. Na niewybuch natrafił mężczyzna prowadzący w tym rejonie prace archeologiczno - poszukiwawcze. Miejsce znaleziska zabezpieczają policjanci.

Wczoraj około 11.00 oficer dyżurny bielskiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu niewybuchu na jednym z pół rolnych w Kozach przy ul. Szkolnej. Pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej został odnaleziony przez mężczyznę, który prowadził w tym rejonie prace archeologiczno - poszukiwawcze.

Na miejsce natychmiast skierowano policyjnego pirotechnika. Ewakuacja nie była konieczna, gdyż w rejonie znaleziska nie ma budynków mieszkalnych. Mundurowi zabezpieczają znalezisko przed dostępem osób postronnych. Dzisiaj niewybuch zostanie przekazany saperom z jednostki wojskowej w Gliwicach.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.