bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3008

19-latek odpowie za rozbój. Zaatakował partnera swojej matki

Policjanci z komisariatu IV w Bielsku-Białej zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o rozbój. Napastnik zaatakował na ulicy 51-letniego bielszczanina. Obezwładnił swoją ofiarę gazem pieprzowym. Łupem sprawcy padł telefon komórkowy, portfel z dokumentami, gotówką i kartą bankomatową. Śledczy odzyskali już część zrabowanego mienia. Za przestępstwo to zatrzymanemu grozi teraz do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło nocą na bielskiej ul. Montażowej. 51-latek odprowadzał do domu swoją partnerkę. W pewnym momencie mężczyzna z zazdrości wszczął awanturę z kobietą. Na głośne krzyki zareagował jej syn. Podbiegł do mężczyzny i obezwładnił go gazem pieprzowym, a następnie skradł mu telefon komórkowy, portfel z dokumentami, gotówką w kwocie 50 zł i kartą bankomatową.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci zatrzymali napastnika. Odzyskali też część skradzionego przez niego mienia. Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Śledczy wnioskują o objęcie go policyjnym dozorem. Grozi mu do 12 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.