bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2012
  • wyświetleń: 1850

Odzyskano skradziony samochód

Zatrzymany 33-letni złodziej oraz 27-letni paser, odzyskane Kia Rio to efekt skutecznych działań prowadzonych przez policjantów z Wydziału Kryminalnego. Za kradzież pojazdu i jego paserstwo zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia. Starszy z nich trafił już do aresztu.

Do kradzieży wartego blisko 20.000 złotych pojazdu doszło końcem zeszłego tygodnia w Bielsku-Białej na ul. Matusiaka. Pokrzywdzona straciła najpierw kluczyki do tego pojazdu, które rabuś skradł z jednej z klinik stomatologicznych, gdzie jest zatrudniona. Używając oryginalnego kompletu kluczy uruchomił pojazd i odjechał z parkingu.

Dzięki zamontowanemu w samochodzie systemowi kryminalni szybko namierzyli tzw. „dziuplę”, czyli miejsce gdzie złodziej ukrył skradziony pojazd. W Kozach na jednej z posesji odnaleźli Kia Rio, które zwrócono już właścicielce.

Zatrzymano też 27-latka podejrzanego o paserstwo tego pojazdu. Z ustaleń wynika, że za jego ukrycie miał otrzymać gratyfikację w postaci kilku tysięcy złotych.

Dalsze czynności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży - dobrze znanego kryminalnym 33-letniego bielszczanina, który wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty przestępstw, za które mogą trafić za kraty na najbliższe 5 lat.

Starszy z nich decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Śledczy nie wykluczają, że 33-latek ma na swoim koncie także inne kradzieże pojazdów.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.