bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 4848

Świadek przekazał informację o pijanym kierowcy

Policjanci z Kobiernic zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który kierował Fiatem Punto mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Sprawca został zatrzymany w miejscu zamieszkania, chwilę po tym jak zaparkował swój samochód na terenie posesji. Do jego ujęcia przyczyniły się informacje przekazane przez świadka zdarzenia. Jednocześnie okazało się, że mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Stracił je za wcześniejszą jazdę "na podwójnym gazie".

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godzinie 13.00 w Kozach. Kierowca Fiata Punto zaparkował swój samochód na posesji i chwiejnym krokiem skierował się do domu. Jego podejrzane zachowanie nie umknęło uwadze jednego ze świadków, który natychmiast przekazał swoje spostrzeżenia policjantom.

Już po chwili na miejscu pojawił się patrol z Kobiernic. Policjanci zatrzymali kompletnie zaskoczonego 25-latka w jego domu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Sprawca nie posiadał prawa jazdy. Stracił je za wcześniejszą jazdę "na podwójnym gazie". Jednocześnie przez najbliższe 4 lata w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Obowiązuje go bowiem sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony od 15 czerwca 2018 r. do 15 czerwca 2022 r.

Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu grozi mu dodatkowo 5 lat za kratami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.