bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2615

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura 4 listopada

Poznaliśmy datę tegorocznych wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października. Ewentualna druga tura przewidziana jest na 4 listopada.

Wybory samorządowe 2014
Wybory samorządowe odbędą się 21 października · fot. bielsko.info


Od dziś tworzone mogą być komitety wyborcze. Partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy powinni je zgłaszać w Państwowej komisji Wyborczej lub u komisarza wyborczego. Następnie te komitety zgłaszać będą swoich kandydatów.

Zgodnie z nowymi przepisami jednomandatowe okręgi wyborcze zostały ograniczone do wyborów rad gmin, gdzie liczba mieszkańców nie przekracza 20 tysięcy osób. Warto tutaj też odnotować, że kadencja władz samorządu terytorialnego według będzie trwała 5 zamiast dotychczasowych 4 lat. Obowiązywać będzie też kadencyjność. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast będą mogli być wybrani na to samo stanowisko maksymalnie dwukrotnie.

W Bielsku-Białej swoich kandydatów do Rady Miejskiej z pewnością wystawią Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Niezależni.BB, SLD Lewica Razem i nowo powstała koalicja Twój Samorząd. Nie wiadomo co dalej z Komitetem Wyborczym Wyborców Jacka Krywulta. Przypominamy, że obecny prezydent miasta ma nie ubiegać się o reelekcję.

new, ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.