bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 8787

Rewolucja śmieciowa nie wypaliła. Radni PiS-u chcą wyjaśnień

Radni Prawa i Sprawiedliwości z Bielska-Białej domagają się zwołania w trybie pilnym posiedzenia Komisji Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa. Tematem posiedzenia mają być problemy z odbiorem odpadów.

Śmieciowa rewolucja w Komorowicach Krakowskich
Od 1 lipca taki widok na bielskich osiedlach stał się codziennością · fot. Niepodległy


W imieniu radnych Prawa i Sprawiedliwości wniosek ws. zwołania posiedzenia komisji złożył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i zarazem kandydat PiS-u na prezydenta Bielska-Białej - Przemysław Drabek.

W piśmie skierowanym do przewodniczącego Komisji Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa radny zaznacza, że "już od pierwszych dni obowiązywania nowych zasad widać ewidentne błędy w funkcjonowaniu systemu". - Wskazać tu należy przede wszystkim brak realizacji zadań odbioru zgodnie z harmonogramami opracowanymi przez firmę SUEZ, gnijące odpady w pojemnikach, odór i niebezpieczeństwo epidemiologiczne, bałagan towarzyszący nowym zasadom - argumentuje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

Przemysław Drabek uważa, że władze miasta podchodzą lekceważąco do interwencji podejmowanych przez mieszkańców i reprezentujących ich radnych.

- Wnioskujemy o natychmiastowe zwołanie posiedzenia Komisji Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa, na której przedstawiona zostanie informacja władz miasta z realizacji wprowadzonych przez Prezydenta Miasta i koalicyjnych radnych nowych zasad odbioru odpadów, a także z zaproponowanych zmian, które niezwłocznie doprowadzić powinny do rozwiązania problemu - czytamy we wniosku klubu radnych PiS.

Problemy z terminowością odbioru odpadów wynikają m.in. z kłopotami kadrowymi firmy Suez. Spółka ciągle poszukuje dodatkowych kierowców oraz ładowaczy śmieci.

- Nigdy nie było takiego bałaganu w Komorowicach Krakowskich. Każą segregować śmieci kosztem wolnego miejsca na dodatkowe kosze w małych kuchniach. Przepełnione kontenery to widok powszedni. Ta góra śmieci już leży już od dwóch tygodni aż przyjdzie wiatr i rozumiecie to po całym osiedlu. Szkoło również nie mieści się w pojemnikach. Wstyd mi przed znajomymi i rodziną że mieszkam w takim środowisku - poinformował naszą redakcję mieszkaniec jednego z bloków na osiedlu w Komorowicach Krakowskich.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.