bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 4647

[ZDJĘCIA] 2600 pielgrzymów z naszej diecezji dotarło do Częstochowy

Kwiatami i oklaskami powitano pod jasnogórskim szczytem 27. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej, która dotarła do celu swojej wędrówki w sobotę, 11 sierpnia.

Bielsko-żywieccy pielgrzymi dotarli do Częstochowy - 12.08.2018 · fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry


Rozśpiewanych pątników prowadziła jadąca na sygnale karetka pogotowia, a niektóre grupy kroczyły za dźwiękiem gwizdków i w kolorowym dymie rac. Pielgrzymów powitał pod jasnogórskim szczytem bp Roman Pindel, który przewodniczył następnie uroczystej Mszy św. Słowa powitania skierował do przybyłych także o. Krystian Gwioździk, podprzeor Jasnej Góry.

Tegoroczna bielsko-żywiecka pielgrzymka odbywała się pod hasłem "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Pielgrzymi szli z Cieszyna, Czechowic-Dziedzic, Andrychowa, Bielska-Białej i Oświęcimia. W zależności od miejsca wymarszu trasa liczyła od 150 do 180 km. W sumie pątniczy szlak pokonało 2 600 osób. Najmłodszy uczestnik miał pięć i pół miesiąca, a najstarszy - 85 lat. Wraz z wiernymi pielgrzymowało 38 księży, 29 kleryków oraz 7 sióstr zakonnych. Do pieszych pielgrzymów dołączyła grupa rowerowa licząca 130 osób.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.