bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2934

32-latek zatrzymany za kradzież i atak na pracownika ochrony

Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej wspólnie z ochroniarzami zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież sklepową oraz pobicie ochroniarza. Łupem zatrzymanego padły artykuły spożywcze i przemysłowe o wartości ponad 2 tysięcy zł. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło w czwartek, 9 sierpnia tuż przed północą w centrum handlowym przy ul. Warszawskiej. Sprawca skradł telefony komórkowe, akcesoria komputerowe oraz alkohol. Ochroniarze usiłowali zatrzymać rabusia. Porzucił on koszyk ze skradzionymi przedmiotami i rzucił się do ucieczki. Pracownicy ruszyli w pościg za uciekinierem. Pomiędzy napastnikiem a pracownikiem ochrony doszło do szamotaniny. Sprawca uderzył mężczyznę w twarz i ugryzł go w rękę. Ochroniarz obezwładnił awanturnika i przekazał go w ręce policjantów.

Szybko okazało się, że to nie jedyna kradzież, której zatrzymany dopuścił się w ostatnim czasie w tym sklepie. Jak ustalono, skradł towar o wartości ponad 2 tysięcy zł. Policjanci odzyskali część skradzionych przez niego łupów. Sprawca usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie rozstrzygnie dzisiaj prokurator.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.