bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2773

Nabór wniosków na dofinansowanie projektów dla społeczności lokalnej

Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej ogłasza konkurs mikroprojektów dla społeczności lokalnej. Program jest adresowany do osób indywidualnych, w tym osób, które reprezentują grupy nieformalne lub stowarzyszenia z terenu Beskidzkiego Obszaru Kulturowego, który obejmuje swoim zasięgiem powiaty bielski, cieszyński i żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała.

W ramach realizacji projektów przewiduje się dofinansowania działań takich jak np. archiwizacja i dokumentacja dziedzictwa kulturowego, organizacja warsztatów, wykładów, kursów, szkoleń, nauka gry na instrumentach oraz posługiwania się gwarą, koncerty muzyki tradycyjnej i wystawy sztuki ludowej oraz zadania inspirowane tradycyjną twórczością.

W finansowaniu zadań dopuszcza się także zakup środków trwałych takich jak np. instrumenty muzyczne, stroje ludowe, narzędzia, a także druk wydawnictw i publikacji.

Na realizację projektów Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej przeznacza kwotę 30.000 zł. Wnioski można składać do 14 września.

Szczegóły konkursu oraz regulamin i formularz aplikacyjny do pobrania na stronach: www.rok.bielsko.pl, oraz silesiakultura.pl.

BM / bielsko.info, źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.