bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3113

Międzypokoleniowy projekt "Kto to wie" - podziel się, żeby pomnożyć

Młodzi ludzie, nauczyciele, pracodawcy, seniorzy spędzający razem czas? Kto to widział? A może raczej: „Kto To Wie”? Pod takim hasłem rusza w Bielsku-Białej międzypokoleniowy projekt, który ma zachęcić do podejmowania inicjatywy lokalnie i zbliżenia różnych grup społecznych, z różnym potencjałem i doświadczeniami.

Zespół odpowiedzialny za powstanie projektu dla młodzieży redakcjaBB i przybliżanie młodych ludzi do rynku pracy w ramach inicjatywy przed PRACA, tym razem do działania chce zaprosić również dorosłych. Inicjatywa ma zachęcić do dzielenia się swoim potencjałem - czasem, wiedzą, doświadczeniami. A tym samym - przyczynić się do pomnożenia kapitału społecznego naszego miasta. Celem projektu jest zaangażowanie mieszkańców Bielska-Białej w działania na rzecz innych.

W ramach "Kto to wie" młodzi ludzie mogą skorzystać z nieodpłatnych korepetycji z przedmiotów szkolnych lub pomagać w nauce innym. Mogą też wesprzeć seniorów i co ważne, nauczyć się wiele od nich. Chętni otrzymają również wsparcie mentorskie od pracodawców, by móc pomyśleć o swojej przyszłości zawodowej w szerszym kontekście.

Podczas organizowanych spotkań z młodymi, seniorzy mogą podzielić się swoimi pasjami, zainteresowaniami czy po prostu życiową historią. A co najważniejsze - to szansa na wspólne spędzenie czasu, poznanie różnych perspektyw oraz skorzystanie z pomocy młodych np. przy zrobieniu zakupów, obsłudze telefonu komórkowego czy wspólnym wyjściu na spacer.

Nauczyciele mogą wesprzeć najbardziej potrzebujących uczniów w formie korepetycji, a także pomóc przygotować się do najważniejszych egzaminów. - Wiemy, że potrzeba jest ogromna a nie dla wszystkich dodatkowa pomoc w nauce jest dostępna - tłumaczą inicjatorzy akcji.

Pracodawcy i osoby chętne podzielić się swoim doświadczeniem życiowym lub zawodowym. Zostań mentorem dla młodego człowieka, pomóż stawiać pierwsze kroki na ścieżce zawodowej, u progu dorosłości. Ten moment w życiu to ogromne wyzwanie. Dobrze jest znaleźć w kimś oparcie.

- Dzięki wyjściu poza schematy i przyzwyczajenia, dzięki lepszemu poznaniu i działaniu na rzecz innych, możemy dowiedzieć się znacznie więcej. Również o sobie. "Kto To Wie" jest na to szansą, do skorzystania z której zachęcamy - mówią pomysłodawcy.

Młodzi mogą zgłaszać się przez formularz online. Nieco starszych, zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie "Kto To Wie" (seniorów, nauczycieli, pracodawców oraz mentorów) prosimy o kontakt z Kasią Tyszecką: kasia@redakcjabb.pl lub telefonicznie 503-701-410. Więcej informacji na stronie projektu: www.redakcjabb.pl/ktotowie.

„Kto To Wie”

BM / bielsko.info, źródło: RedakcjaBB

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.