bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3937

Wiatr wypchnął żaglówkę z załogą na środek jeziora. Pomogli policjanci

O tym, jak nieprzewidywalna i niebezpieczna może okazać się woda, przekonała się 3-osobowa załoga żaglówki. Po tym, jak doszło do uszkodzenia ich sprzętu, silny wiatr wypchnął ich żaglówkę na środek jeziora. Pomimo desperackich prób ratowania się, porywisty wiatr nie pozwalał opanować łodzi. Na szczęście na pomoc przypłynęli policyjni motorowodniacy.

Do zdarzenia doszło na Jeziorze Żywieckim. Pełniący tam służbę policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska-Białej zauważyli łódź, której załoga na wzburzonym jeziorze, przy wysokiej fali, nie potrafiła poradzić sobie ze sterowaniem. Policjanci natychmiast popłynęli udzielić im pomocy. Pomimo silnego wiatru, przy bardzo niesprzyjających warunkach, motorowodniacy odholowali łódź na przystań. Jak się okazało, powodem problemów była awaria kołowrotku na łodzi.

Od uratowanych żeglarzy, na ręce dowódcy SPPP w Bialku-Białej, wpłynęły podziękowania za szybką i sprawną akcję policjantów, bez której nie daliby oni rady dopłynąć do brzegu.

podziękowania dla policjantów

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.