bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 12530

Miesiąc od śmieciowej rewolucji. Mieszkańcy sygnalizują problemy

Od miesiąca w Bielsku-Białej obowiązuje nowy system segregacji odpadów. Wraz z wprowadzeniem zmian, w mieście pojawiły się śmieciowe problemy.

Śmietniki w Bielsku-Białej - koniec lipca 2018 roku · fot. nadesłane przez Czytelników


Zmiany są podyktowane wprowadzeniem przez Ministra Środowiska jednolitych zasad segregacji odpadów obowiązujących na terenie Polski. W związku z tym, od 1 lipca 2018 roku w Bielsku-Białej obowiązuje nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Mieszkańcy zostali zobligowani do segregacji odpadów na siedem frakcji: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, odpady kuchenne ulegające biodegradacji, pozostałości po segregowaniu oraz dodatkowo na nieruchomościach, na których powstają: popiół i odpady zielone.

Od tej pory do naszej redakcji dociera wiele krytycznych opinii ws. nowych zasad segregacji odpadów. Bielszczanie skarżą się m.in. na harmonogram odbioru śmieci oraz dobór ilościowy i wielkościowy kubłów. Szerzej ten problem opisywaliśmy w artykule: "Bielszczanie skarżą się na zmianę zasad segregacji odpadów".

Śmietniki w Bielsku-Białej - koniec lipca 2018 roku
Śmietniki w Bielsku-Białej - koniec lipca 2018 roku · fot. nadesłane przez Czytelników


Artykuł wywołał burzliwą dyskusję na temat systemu odbioru odpadów. Mieszkańcy zaczęli wysyłać do nas zdjęcia przepełnionych altan śmietnikowych. Spytaliśmy wówczas pracowników Biura Gospodarki Odpadami, z czego wynikają te problemy - szczegóły tutaj.

Dziś mija miesiąc odkąd w naszym mieście obowiązują nowe zasady. Niestety, pomimo podjętych działań, mieszkańcy sygnalizują, że w obrębie śmietników nadal występują problemy. Większość z nich dotyczy przepełnionych pojemników na odpady. Czytelnicy zauważają również, że wraz z nadejściem upałów, z koszów wydobywa się odór, a wokół altan śmietnikowych gromadzą się muchy i inne owady.

A jakie są Wasze spostrzeżenia po miesiącu od wprowadzenia nowych zasad segregacji odpadów? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach pod artykułem.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.