bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 lipca 2018
  • wyświetleń: 4032

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas akcji "SMOG"

Wczoraj bielscy policjanci ruchu drogowego prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG". Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

akcja smog w bielsku-białej
Akcja "SMOG" w Bielsku-Białej · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci sprawdzali czy układy wydechowe pojazdów nie powodują nadmiernego zadymienia. Ponadto sprawdzano sprawność układów: kierowniczego, hamulcowego i zawieszenia. Policjanci zwracali uwagę na stan ogumienia, prawidłowe oświetlenie, a także czy pojazdu nie ma żadnych wycieków. Kierujący, których pojazdy nie spełniały wymogów określonych przepisami prawa, musieli się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego, który zostanie zwrócony dopiero po usunięciu usterki. W trakcie działań skontrolowano prawie 160 samochodów. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących oraz ujawnili 108 różnych wykroczeń w ruchu drogowym. W 5 przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów.

Ze względu na wciąż rosnące zanieczyszczenie powietrza oraz negatywny wpływ wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak też całej fauny i flory, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.