bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 lipca 2018
  • wyświetleń: 2772

Samorządowcy z Ukrainy w Bielsku-Białej. Pokazano im m.in. halę i stok

W Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej gościła grupa samorządowców z Ukrainy. Spotkanie było jednym z elementów wizyty studyjnej organizowanej w ramach projektu Decentralization Offering Better Results and Efficiency (DOBRE), który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej.

ukraińcy
Samorządowcy z Ukrainy w Bielsku-Białej. Pokazano im m.in. halę i stok · fot. UM Bielsko-Biała


Projekt jest odpowiedzią na najistotniejsze wyzwania jakie stoją przed Ukrainą w związku z decentralizacją władzy publicznej i reformą samorządu terytorialnego. Wizyta w Polsce ma na celu wsparcie ukraińskich jednostek w zakresie przygotowywania strategicznych planów rozwoju.

Podczas spotkania, w którym wziął udział zastępca prezydenta Przemysław Kamiński, goście z Ukrainy mieli okazję zapoznać się ze sposobami opracowywania dokumentów strategicznych związanych ze środowiskiem lokalnym. Zainteresowani byli również metodami przygotowywania i opracowywania planów zagospodarowania przestrzennego, które przybliżyli pracownicy Biura Rozwoju Miasta.

ukraińcy
Samorządowcy z Ukrainy w Bielsku-Białej. Pokazano im m.in. halę i stok · fot. UM Bielsko-Biała


W Bielsku-Białej gościom z Ukrainy zaprezentowano system planowania w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem naszego miasta. W programie pobytu znalazła się także prezentacja inwestycji odzwierciedlających planowanie przestrzenne w praktyce, wśród nich m.in.: Park Przemysłowo - Technologiczny, Al. Generała Władysława Andersa - Zielony Tunel, Hala Widowiskowo Sportowa, oraz zagospodarowanie sportowo-rekreacyjne stoku na Dębowcu.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.