bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 lipca 2018
  • wyświetleń: 1112

Niemcy na wakacje - które miejsca warto, a których nie warto odwiedzić

Materiał partnera:

Niemcy to doskonały kierunek na wycieczkę czy wakacyjny odpoczynek. Wiele zróżnicowanych i ciekawych atrakcji przyciąga co roku miliony turystów, a niepowtarzalne lokacje przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym podróżnikom. Kraj ten oferuje zarówno dostęp do morza, gór czy wielkie nowoczesne miast z wieloma atrakcjami. W Niemczech jest bardzo dużo wartych odwiedzenia miejsc. Jakie zatem powinniśmy odwiedzić? Których unikać? W dalszej części udzielamy odpowiedzi na te pytania oraz podajemy praktyczne wskazówki, które sprawią, że wyjazd będzie niezapomnianym przeżyciem.

preply.org


Przygotowanie językowe — korepetycje językowe online
Przed wyjazdem warto podszkolić swój język lub poznać podstawowe zwroty. Wiele osób nie ma czasu na uczęszczanie do tradycyjnych szkół. Doskonałym rozwiązaniem są korepetycje przez internet. Oszczędzają wiele czasu, są wygodne a ceny bardzo konkurencyjne. W ten sposób możemy łatwo dobrać odpowiedni poziom czy formę zajęć. W sieci istnieje wiele stron oraz firm oferujących takie usługi. Dla wymagających osób lub tych, które znają już niemiecki, a chcą go tylko odświeżyć — idealnie sprawdzą się profesjonalne firmy zatrudniające profesjonalistów. Nauka niemieckiego online z nimi będzie bardzo efektywna.

Jeśli dopiero uczymy się niemieckiego -podstawowe zwroty możemy poznawać dzięki serwisom społecznościowym, których głównym celem jest udzielanie lekcji. Jak one działają? Zasada jest bardzo prosta. Miejsce takie skupia rodzimych Niemców czy Włochów, którzy chcą dorobić sobie do pensji oraz osoby, które dopiero się uczą. Stawki są bardzo przystępne, a możliwość porozmawiania z obcokrajowcem da nam dużo korzyści

Które miejsca warto odwiedzić ?
Pierwszym miejscem, które warto zwiedzić i zacząć od niego wycieczkę jest Berlin. Łączy w sobie wiele atrakcji, nowoczesność i zabytki. Zatrzymując się tam, z pewnością odwiedzimy takie lokacje jak Katedrę Berlińską, Reichstag czy liczne muzea i parki. Warto także udać się pod Bramę Brandenburską, która jest symbolem podziału i zjednoczenia Niemiec — umieszczono ją nawet na walucie Euro. Przy tej okazji można również poszukać pozostałości Muru Berlińskiego.

Tropikalna Wyspa pod Berlinem to bardzo ciekawa opcja, gdy skończymy zwiedzać już stolice. Aby wygrzewać się na słońcu lub pływać w tropikalnej atmosferze nie trzeba przemierzać setek kilometrów. Wyspa ta zbudowana jest pod całkowitym zadaszeniem. Hala mieści w sobie mnóstwo plaż, basenów i tropikalnych roślin. Wchodząc do jej wnętrza, można przenieść się do ciepłych krajów w ciągu jednej chwili. Na wyspie panują typowe warunki atmosferyczne. Temperatura jest wysoka, a roślinność jest specjalnie sprowadzana z egzotycznych krajów. Zamiast pływać w zwykłym basenie, można wybrać się właśnie na tropikalną wyspę, która jest jedyną tego typu konstrukcją w Europie. Oprócz wypoczynku będziemy mogli pochwalić się oryginalnym wypadem w zaskakujące miejsce.

Do pozostałych miejsc wartych zwiedzenia zaliczyć można jeszcze kilka lokalizacji. Choć nie zmieszczą się one wszystkie w jednym artykule — to te obecne z pewnością zadowolą każdego podróżnika. Z pewnością takim celem jest Katedra w Kolonii. Przez wiele lat — co trudno sobie wyobrazić — była największą budowlą na świecie. Mimo że obecnie już nie jest — robi ogromne wrażenie. Jednym z najciekawszych jej elementów jest dzwon św. Piotra, który zachował miano największego czynnego dzwonu globu. Katedrę budowano ponad 600 lat, co zapewniło jej miano jednego z najatrakcyjniejszych miejsc w Niemczech.

Kolejnym atrakcyjnym miejscem jest jezioro Bodeńskie. Leży ono w pobliżu granicy Szwajcarskiej i Austriackiej. To trzecie pod względem wielkości jezioro w Europie. Otoczone jest górami, co daje niepowtarzalny klimat. Piesze wycieczki czy leniwe spędzanie czasu na stoku delektując się lokalną kuchnią, czy muzyką — skutecznie potrafi zatrzymać wędrowców na wiele dni. Na środku jeziora znajduje się wyspa Mainau, która jest dużą atrakcją turystyczną. Obecne na niej ogrody zapierają dech w piersiach i trudno szukać podobnych kompozycji gdzie indziej.

Kolejnymi wartymi uwagi miejscami są przepiękny zamek Neuschwanstein w Bawarii czy Drezno z operą i starym miastem na czele. Bardzo ciekawą lokalizacją jest też położona przy francuskiej granicy dolina Mozeli. To zupełnie inna kraina niż pozostała część Niemiec. Podążając szlakiem winnym, zobaczymy przepiękne miejsca, miasteczka czy winnice. Zwiedzać ten obszar można zarówno pieszo, samochodem, jak i rowerem. Możemy również też określić rodzaj zwiedzania. Liczne zamki czy atrakcje mogą zapewnić wiele atrakcji, a bliskość natury upragnione wytchnienie zdała od zgiełku. Doskonałym przewodnikiem jest strona niemiecka opisująca aktualne wydarzenia czy atrakcyjne miejsca www.germany.travel. Kto w końcu lepiej będzie wiedział, co jest warte uwagi niż sami Niemcy. Pod tym adresem można również znaleźć wiele przydatnych informacji.

Jeśli jesteśmy fanami morza, to Niemcy oferują też wiele pod tym względem. Jedną z ciekawszych destynacji jest wyspa Baltrum. Jej część należy do Parku Narodowego, a na niej samej obowiązuje zakaz poruszania się samochodami. Obecne 200-metrowe plaże czy liczne hotele i SPA zapewniają idealny wypoczynek w przepięknych warunkach przyrody.

preply.org


Jakie miejsca są przereklamowane ?
Choć Niemcy są bardzo pięknym i interesującym krajem, istnieje kilka miejsc, które swoje właściwości straciły już dawno temu. Duża ilość turystów, utrata niepowtarzalnego klimatu czy zmieniające się otoczenie mogą powodować, że wypad w takie miejsce będzie małym rozczarowaniem. Aby tego uniknąć, warto pominąć kilka lokacji na rzecz innych. Jakie są to miejsca ? Z pewnością będą to parki rozrywki czy parki tematyczne. Choć dzieciom przypadną do gustu, to nie wyróżniają się niczym niezwykłym w porównaniu do innych parków w Europie. Podobna sytuacja dotyczy ogrodów zoologicznych. Takie same okazy możemy obejrzeć w domu a czas spędzony za granicą spożytkować na zwiedzanie wyjątkowych miejsc. Nie warto też poświęcać czasu na zwiedzanie galerii handlowych czy domów towarowych.