bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 marca 2012
  • wyświetleń: 3875

Do 6000 zł za wymianę kotła

W ramach Programu ograniczenia niskiej emisji mieszkańcy Bielska-Białej mogą starać się o dofinansowanie wymiany kotłowni węglowych.

Od 2007 roku Bielsko-Biała prowadzi program "Kompleksowego programu ochrony powietrza atmosferycznego w zakresie ograniczenia niskiej emisji zanieczyszczeń do atmosfery miasta Bielska-Białej z budynków jednorodzinnych z indywidualnymi kotłami węglowymi". W ramach programu miasto dofinansowuje wymianę starych, nieefektywnych kotłów węglowych na nowoczesne, ekologiczne. W tym roku wysokość dotacji wynosi do 6000 zł.

Operatorem programu na zlecenie Urzędu Miasta w Bielsku-Białej jest Przedsiębiorstwo Komunalne "Therma". Zainteresowani wymianą kotłów węglowych uzyskają w siedzibie przedsiębiorstwa wszelkie informacje na temat dofinansowania oraz zgłoszą chęć uczestnictwa w programie.

W roku 2011 w celu osiągnięcia założonego w programie efektu ekologicznego, za środki finansowe organizatora programu przeprowadzono 100 inwestycji. Wymieniono 17 starych kotłów węglowych na nowoczesne kotły ekologiczne z certyfikatami energetyczno-ekologicznymi, 33 stare kotły węglowe na kotły gazowe, dokonano także montażu 50 instalacji solarnych.

W ramach Programu ograniczenia niskiej emisji, gminy z terenu województwa śląskiego, po opracowaniu i zatwierdzeniu uchwałą Rady Gminy programu ograniczenia niskiej emisji, mogą ubiegać się o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu, z przeznaczeniem na termomodernizację jednorodzinnych domów mieszkalnych, będących własnością osób fizycznych.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.