bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2012
  • 8 marca 2012
  • wyświetleń: 5252

Wypadek na DK-1: 2 osoby zginęły

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W środę około godziny 13.30 na drodze krajowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju na wysokości skrzyżowania z ulicą Spokojną doszło do poważnego wypadku. Są dwie ofiary śmiertelne, kilka zostało przewiezionych do szpitala.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń drogówki jadący w kierunku Katowic Ford Focus koziołkował, "przeleciał" przez pas zieleni i uderzył w jadącego z przeciwka (w kierunku Bielska-Białej) Fiata Stilo. Dodatkowo w wyniku zderzenia się pojazdów kierowca fiata uderzył w busa a następnie w przydrożne drzewo.

Film nadesłany przez czytelnika:30-letni kierowca stilo zmarł po przewiezieniu do szpitala, natomiast pasażer, 74-letni mężczyzna, poniósł śmierć na miejscu. Obydwaj byli mieszkańcami powiatu bielskiego. W wyniku zdarzenia zostały ranne jeszcze dwie osoby: drugi pasażer Stilo, 66-latek z Bielska- Białej i kierowca Forda Focusa, 41-letni mieszkaniec Jaworzna. Ranni mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala.

Miejsce zdarzenia:Z ustaleń mundurowych wynika, że ford i tir otarły się o siebie, w wyniku czego kierowca osobówki stracił panowanie nad pojazdem nadając bieg całemu zdarzeniu.

Kierowca ciężarowej Scani, 49-letni mieszkaniec Wisły Małej zjeżdżał na lewoskręt na tamtejszych światłach. Kierowca forda otarł się samochodem, a raczej uderzył, w tył opisywanego tira. Następnie focus zjechał na barierę ochronną i przemieścił się na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z Fiatem Stilo.

Kierowca fiata stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w jadący w tym samym kierunku Forda Transita, którym kierował 22-latek z Czechowic-Dziedzic i uderzył w przydrożne drzewo. To jednak, będą teraz potwierdzać policjanci i na podstawie zebranych materiałów ustalą jaki był dokładny przebieg wypadku.

Uczestnikom zdarzenia pobrano krew do badań celem ustalenia stanu trzeźwości.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj