bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2012
  • wyświetleń: 1999

Pijany kierowca karawanu

W poniedziałek od wczesnych godzinnych rannych policjanci z drogówki prowadzili akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”, której celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Zatrzymano sześciu kierowców „na podwójnym gazie” - w tym kierowcę pogrzebowego karawanu.

30-latek kierujący pogrzebowym dodge został zatrzymany tuż przed 8.00 w Wilkowicach na ul. Wyzwolenia przez policjantów ze Szczyrku. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi ponad 0,6 promila alkoholu.

Niemal w tym samym czasie w Bielsku-Białej na ul. Filarowej mundurowi z drogówki zatrzymali do kontroli 64-letniego kierowcę renaulta. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik 0,7 promila alkoholu.

Policjanci wyeliminowali z ruchu jeszcze czterech innych kierowców. Wszyscy stracili prawa jazdy. W czasie prowadzonej akcji wykorzystywano urządzenia AlcoBlow pozwalające w ciągu kilku sekund stwierdzić, czy osoba prowadząca pojazd spożywała wcześniej alkohol.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.