bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 lipca 2018
  • wyświetleń: 6434

[ZDJĘCIA] Pijany 22-latek wjechał samochodem w autobus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali 22-latka z powiatu żywieckiego, który nietrzeźwy spowodował kolizję z autobusem i chciał zbiec z miejsca zdarzenia. Kierowca osobówki próbował odjechać, bo jak wykazało badanie alkomatem miał we krwi ponad 3 promile alkoholu. Sprawcę udało się zatrzymać dzięki pomocy innego kierowcy, który uniemożliwił mu ucieczkę samochodem.

Pijany 22-latek wjechał samochodem w autobus. Próbował uciec - 24.07.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Około godziny 17.45 policjanci z bielskiego wydziału ruchu drogowego zostali skierowani do Szczyrku, gdzie na ulicy Beskidzkiej doszło do kolizji. Według zgłoszenia kierujący samochodem osobowym wjechał w autobus i próbował rozbitym pojazdem zbiec z miejsca zdarzenia.

Nie udało mu się odjechać ponieważ świadek z innego pojazdu mu to uniemożliwił, a następnie kierowca autobusu ujął pijanego kierowcę i przekazał policjantom. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali 22-latka. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu we krwi. Miał on już kłopoty z prawem. W przeszłości został złapany za jazdę na podwójnym gazie. Nigdy też nie posiadał prawa jazdy, a samochód którym jechał nie miał badań technicznych. Został mu zatrzymany dowód rejestracyjny.

Teraz o dalszym losie 22-latka zadecyduje prokurator. Za przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo sprawca kolizji musi się liczyć, z tym, że będzie musiał z własnej kieszeni pokryć straty związane z uszkodzeniem autobusu.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj