bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 lipca 2018
  • 26 lipca 2018
  • wyświetleń: 4146

Znów stworzą łańcuch światła pod Sądem Okręgowym

Za nami:

Komitet Obrony Demokracji w całej Polsce organizuje akcję "Łańcuch Światła". Opozycjoniści chcą w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec ustawy o Sądzie Najwyższym. KOD chce, aby Prezydent Andrzej Duda użył weta. Protesty odbędą się także w Bielsku-Białej.

Protest pod Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej - 20.07.2017
Protest pod Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej - 20.07.2017 · fot. bielsko.info


- Znów wychodzimy by zamanifestować nasz sprzeciw wobec zawłaszczania sądów przez polityków. Weźmy świeczki, latarki, flagi Polski i Unii. Bądźmy razem! Nie dajmy sobie odebrać naszych praw! - informuje Komitet Obrony Demokracji.

Protestujący chcą wymusić na Prezydencie Andrzeju Dudzie weto ustawy o Sądzie Najwyższym. Ponadto uczestnicy protestu chcą okazać wsparcie dla prof. Małgorzaty Gersdorf, która nadal uważa się za pierwszą Prezes Sądu Najwyższego.

Protest pod Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej - 23.07.2017
Protest pod Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej - 23.07.2017 · fot. .facebook.com/PlatformaObywatelskaPowiatBielskoBiala/


- Od trzech tygodni prof. Małgorzata Gersdorf wciąż jest Pierwszym Prezesem SN, a prezydent wciąż jej nie odwołał, czyli sam nie stosuje się do swoich ustaw. Na naszych oczach odbywa się walka o władzę w PiS, a zatem w każdej chwili może się wydarzyć coś nieprzewidzianego co spowoduje że Duda jednak nie podpisze tych ustaw, a my nie stracimy Sądu Najwyższego co byłoby wielkim sukcesem - dodaje KOD.

Manifestanci chcą również wyrazić solidarność z Dawidem Winiarskim i innymi protestującymi, którzy ucierpieli w piątkowych protestach pod Sejmem.

"Łańcuch Światła" na placu przed Sądem Okręgowym przy ulicy Cieszyńskiej 10 zaplanowano na środę i czwartek (25-26 lipca) o godzinie 21.00. Wydarzenie w Bielsku-Białej organizują: KOD Podbeskidzie, Łańcuch Światła Śląsk oraz Strajk Obywatelski Bielsko-Biała.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.